Gdzie się mieścimy
ul. Bawarczyków 9 lok.82
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 20:00

Centrum Medyczne i Centrum Rehabilitacji INREMED powstałe z inicjatywy i pod kierownictwem dr n.med. Wojciecha Tajchmana ortropedy i specjalisty rehabilitacji medycznej stwarza szeroką możliwość niesienia pomocy pacjentom szczególnie ze schorzeniami narządu ruchu, kręgosłupa, ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, chorobami psychicznymi i chorobami wieku podeszłego. Przy współpracy z Laboratorium Vitalabo oraz Centrum Medycznym CMW umożliwiamy pacjentom szeroką diagnostykę laboratoryjną w tym pogłębione badania specjalistyczne w zakresie diagnostyki etiologii reaktywnych zapaleń stawów..

IDEA

„Od bólu, dzięki mocy umysłu i serca do zdrowia i szczęścia”

Inspiracją do powstania Kliniki była idea Informacyjnej Teorii Choroby opublikowana w 2000 r przez dr Jacka Miniaka i dr Wojciecha Tajchmana, w której myślą przewodnią jest to, że praktycznie każda choroba jest informacją od nas samych dla nas samych, którą powinniśmy zrozumieć i wnioski z niej płynące zastosować w życiu. Może to dotyczyć zmiany nawyków, trybu życia, żywienia, rodzaju pracy czy relacji w rodzinie, a przede wszystkim sposobu myślenia i herarchii wartości. Bez zmiany w w/w aspektach życia najczęściej nie będzie możliwe trwałe i pełne wylecznie szczególnie w zakresie chorób przewlekłych. Dr Jacek Miniak był lekarzem i psychoonkologiem współtwórcą tworzonej w USA na przełomie lat osiemdziesiatych i dziewiędziesiątych XX wieku psychoneuroimunologii wspólnie z dr C.Simontonem i dr M.Wirgą w oparciu o Racjonalną Terapię Zachowań prof. M.C. Maultsby'ego. Kolejną ideą, która umożliwiła rozwinięcie w/w podejścia w terapii chorób przwlekłych jest podejście dr Davida Hawkinsa wybitnego amerykańskiego psychiatry, naukowca i badacza zaawansowanych stanów świadomości - autora licznych książek w tym między innymi "Technika Uwalniania" oraz "Siła czy Moc". Współautora "Orthomolecular Psychatry" jaką napisał wspólnie z noblistą Linusem Paulingiem wyprzedzając o conajmniej 20 lat późniejsze dokonania naukowe. Dr D.Hawkins wykładał na całym świecie w tym na wielu znanych uniwersytetach (Harvard, Oxford ) i przez wiele lat był konsultantem w chrześcijańskich diecezjach, klasztorach i innych religijnych zakonach. Uważał on, że nie możemy zmienić ograniczających przekonań i myśli tkwiących u podstawy różnych przewlekłych chorób zarówno psychicznych jak i fizycznych bez uwalnienia energii negatywnych emocji zalegąjacych w naszych umysłach. Najbardziej dotyczy to kolejno emocji: poczucia wstydu, winy, apatii, żalu, strachu, pożądania, złości czy fałszywej dumy. Można określić, że zarówno świadome jak i zepchnięte do nieświadomości (wyparte) negatywne emocje zabierają nam energię życiową potrzebną do zdrowienia. Uświadomienie sobie tych emocji, ich uwolnienie w swoim umyśle oraz poddanie mocy Siły Wyższej nie tylko pozwoli nam szybciej wyzdrowieć ale pomoże znacząco zmienić relacje rodzinne i zawodowe a także podnieść poziom świadomości co gruntownie może odmienić jakość naszego dotychczasowego życia. Dr D.Hawkins pisał "Kiedy zaczynamy uwalniać się od wszystkich negatywnych programów, metody leczenia, które uprzednio rzekomo nie dawały rezultatów nagle zaczynają działać".

W związku z tym terapia psychologiczna: indywidualna i grupowa stosowana przez terapeutów i psychologów w naszej Klinice będzie uwzględniać również to podejście. Każdą chorobę przewlekłą i nawrotową powinniśmy leczyć wszystkimi możliwymi metodami zarówno medycyny klasycznej w tym z zastosowaniem postępowania operacyjnego jak i farmakologicznego, jeżeli jest ono niezbędne oraz uzupełniać te metody uznanymi sposobami podejścia tradycyjnego jeżeli uznamy to za korzystne dla pacjenta. Metody te często są pomijane w tradycyjnym wykształceniu lekarskim, choć są naukowo uznane jak to ma miejsce z fitoterapią, akupunkturą czy osteopatią lub chiropraktyką, która jeszcze do późnych lat dziewiędziesątych XX wieku była traktowana jako metoda terapii alternatywnej.

Na większości Uniwesytetów Medycznych istnieją Zakłady lub Pracownie Botaniki Farmaceutycznej ale wiedza i badania w tym zakresie nie są w większości rozpowszechniane wśród lekarzy i studentów medycyny.

image-divider

Nasz zespół

Wojciech Tajchman

dr n. med.

Dyrektor Centrum Medycznego i Centrum Rehabilitacji INREMED spec. rehabilitacji medycznej ortopeda - traumatolog

Dowiedz się więcej
Iwona-Tajchman

Iwona Tajchman

mgr Ekonomii w zakresie Zarządzania

Dyrektor ds. administracyjnych i kontaktów z klientami instytucjonalnymi.

Dowiedz się więcej

Cegiel Radosław

lek. med.

spec. ortopedii i traumatologii

Dowiedz się więcej

Dorota Korzybska

lek. med.

spec. psychiatrii

Dowiedz się więcej

Rumianek Andrzej

lek. med.

spec. neurolog

Dowiedz się więcej

Bartłomiej Gromadzki

lek. med.

spec. neurochirurgii

Dowiedz się więcej

Maciej Kozieł

lek. med.

spec. chirurgii ogólnej

Dowiedz się więcej

Jędrzej Jakubowski

lek. med.

specjalista II stopnia z intensywnej terapii i anestezjologii

Dowiedz się więcej
dr Anny Wojtaszek

Anna Wojtaszek

dr n.med.

spec. chorób wew. i geriatrii

Dowiedz się więcej

Aleksander Kolański

dr n. o zdr.

fizjoterapeuta, terapeuta manualny

Dowiedz się więcej

Cezary Cołbecki

fizjoterapeuta, instruktor rekreacji ruchowej

Dowiedz się więcej